Kam na výlet: Prešov a jeho okolie

Výlety do prírody sú skvelým spôsobom, ako uniknúť z ruchu mestského života a načerpať novú energiu. Ak ste však obyvateľom alebo návštevníkom regiónu Prešov, máte šťastie, pretože táto oblasť ponúka mnoho krásnych miest na objavovanie. Prešov a jeho okolie sú plné histórie, kultúry a prírodných krás, ktoré stojí za to objaviť. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najzaujímavejších miest na výlet v regióne Prešov.

Kultúrne poklady mesta Prešov

Mesto Prešov je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a historickými pamiatkami. Jedným z hlavných symbolov mesta je Prešovský hrad , ktorý sa týči nad mestom. Hrad ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a jeho návšteva vás prenesie späť do minulosti. Medzi ďalšie kultúrne poklady patrí Katedrála svätého Mikuláša , Renesančný radničný dom a Šarišská galéria , kde môžete objaviť diela slovenských a svetových umelcov.

Prírodné krásy regiónu

Prešovský región je obklopený úchvatnou prírodou, ktorá láka turistov a milovníkov outdoorových aktivít. Ak ste prírodný nadšenec, určite sa vyberte na výlet do Národného parku Slovenský raj , kde nájdete malebné kaňony, vodopády a chodníky pre turistov rôznych úrovní. Tí, ktorí majú radi hory, ocenia možnosti turistiky v Vysokých Tatrách , ktoré sú odtiaľto dostupné na pár hodín jazdy.

Kulinárske lahôdky

Po celodennom objavovaní môžete ochutnať miestne kulinárske špeciality v niektorom z miestnych reštaurácií. Skúsťe tradičné slovenské jedlá ako halušky s bryndzou , lokše alebo pirohy . Mnohé reštaurácie v Prešove ponúkajú autentickú slovenskú kuchyňu, ktorá vás určite poteší.

Výlety do okolia

Ak máte viac času na výlet, určite sa oplatí preskúmať aj okolie Prešova. Navštívte Bardejov , malebné historické mesto so zachovalými hradbami a pekným námestím. Neďaleko nájdete aj Bardejovské kúpele , ktoré sú známe svojimi liečivými vodami a wellness ponukou.

Čo je najlepší čas na návštevu Prešova?

Najlepší čas na návštevu Prešova a jeho okolia je v lete a na jeseň, keď je príroda najkrajšia a počasie priaznivé pre výlety a turistiku.

Ako sa dostanem do Prešova?

Prešov je dobre spojený cestovnými sieťami. Môžete sa sem dostať autom, vlakom alebo autobusom. Letecká doprava je dostupná z blízkych letísk.

Kde môžem nájsť ubytovanie v Prešove?

V Prešove nájdete rôzne hotely, penzióny a ubytovne pre rôzne rozpočty. Odporúčame si ubytovanie zabezpečiť vopred, najmä v hlavnej sezóne.

Je potrebné si rezervovať vstupenky vopred na kultúrne pamiatky?

Vstupenky na niektoré kultúrne pamiatky môžu byť občas obmedzené, preto je vhodné si ich rezervovať vopred, ak chcete mať istotu vstupu.

Ako dlho by som mal/a stráviť v Prešove a jeho okolí?

Na objavenie hlavných atrakcií Prešova a jeho okolia si ideálne naplánujte aspoň niekoľko dní. Ak chcete zahrnúť aj výlety do okolia, odporúčame si vyhradiť týždeň alebo viac.

Pozri tiež:

Falcon

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Falcon

By Falcon