Kam na výlet na východné Slovensko

Východné Slovensko je bohaté na krásne prírodné scenérie, historické pamiatky a autentickú kultúru. Ak hľadáte miesto na výlet, ktoré vás očarí svojou rozmanitosťou a pohostinnosťou, východné Slovensko je skvelou voľbou. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najkrajších miest a atrakcií, ktoré môžete na východe Slovenska objaviť.

Krásy Vihorlatských vrchov

Vihorlatské vrchy sú pohorie, ktoré ponúka nádhernú prírodu, zachovanú faunu a flóru. Môžete si tu užiť horské prechádzky, kde budete obklopení čistým vzduchom a zelenými lúkami. Vyberte sa na túru na najvyšší vrch pohoria – Vihorlat, odkiaľ budete mať ohromujúci výhľad na okolitú krajinu.

Kultúrne poklady Košíc

Košice sú druhým najväčším mestom na Slovensku a ponúkajú bohatú históriu a kultúrne dedičstvo. Prejdite sa uličkami starej historickej časti mesta, kde nájdete gotický Dóm sv. Alžbety a ďalšie zaujímavé pamiatky. Nezabudnite navštíviť aj Východoslovenské múzeum, ktoré vám priblíži históriu regiónu.

Mesto Bardejov

Bardejov je jedným z najkrajších stredovekých miest na Slovensku. Jeho historické centrum je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Prechádzajte sa po malebných uličkách obklopených zachovanými hradbami a obdivujte nádherný gotický kostol sv. Egídia.

Zemplínska Šírava

Ak túžite po oddychu pri vode, Zemplínska Šírava je ideálnym miestom. Táto umelá vodná nádrž ponúka pláže, vodné športy a krásne príležitosti na relax. Je to skvelé miesto na letnú dovolenku s rodinou či priateľmi.

Staré Ľubovnianske múzeum

V obci Stará Ľubovňa sa nachádza impozantný hrad, ktorý ponúka múzeum zamerané na históriu a kultúru regiónu. Návštevou tohto miesta sa prepracujete do minulosti a spoznáte bohatú históriu východného Slovenska.

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu východného Slovenska?

Najlepšie obdobie na návštevu východného Slovenska je od jari do jesene, keď je príroda v plnom rozkvete a teploty sú prijemné pre turistické aktivity.

2. Kam sa oplatí vybrať so deťmi?

Zemplínska Šírava a jej pláže sú skvelým miestom pre rodinné dovolenky. Okrem toho, môžete navštíviť aj ZOO Košice, ktorá bude mať zaručene záujem detí.

3. Sú východné Slovensko aj pre milovníkov histórie?

Áno, východné Slovensko ponúka množstvo historických miest, ako sú Košice, Bardejov a Stará Ľubovňa, kde môžete objaviť bohatú históriu a kultúru regiónu.

4. Aké špeciality by som mal ochutnať?

Východné Slovensko je známe svojimi chutnými tradičnými jedlami, ako sú halušky, pirohy, bryndzové halušky či štrúdľa. Určite si ich vychutnajte počas svojej návštevy!

Pozri tiež:

Falcon

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Falcon

By Falcon