Čo podniknúť v Prahe? Užite si dlhé prechádzky záhradami, v parkoch, úžasné výhľady a surfovanie starým mestom … Vydajte sa na krásnu prechádzku a užívajte si nežné lúče slnka aj zasnenú romantiku uprostred prekrásnej Prahy. V tejto dobe navyše na frekventovaných miestach Starého Mesta turistov nestretnete, čo dodá vašej výprave po starej Prahe jedinečnú atmosféru dávnych čias … Ale vydať sa môžete naopak aj do okrajových častí mesta, kde si užijete voľný čas v parku, pozorovaním fauny a flóry či iným príjemným spôsobom.
Máme pre vás tipy na výlet, kde sa v Prahe nebudete nudiť
Radi by ste vyrazili na výlet v Prahe? Neviete kam na výlet s deťmi v Prahe alebo sa len chcete pozrieť, čo sa kde deje? Skúste sa s nami vydať za zábavou, poznávaním i športom! Pozrite sa na našu ponuku – môžete si vybrať pražskú zoo, lietadlá vo Kbelích alebo Letňanoch, výpravu za mašinkami či Legom alebo bobovú dráhu na Proseku či Športový areál Gutovka a mnoho ďalšieho.

Informácie o Prahe
Praha leží v oblasti severného mierneho pásma s výrazným striedaním štyroch ročných období na prechode medzi oceánskym a pevninským podnebím. Zrážkovo a teplotou mesto patrí do oblasti suchej a veľmi suchej. Charakteristický je rozdiel medzi podnebím v Pražskej kotline a v okolitej náhornej plošine. Väčšinu Prahy chráni pred západnými vetrami Petřín a Letná. Pre záveternú polohu sú v meste časté opary, dymy a hmly. Priemerná januárová teplota je 0,7 ˚C a priemerná júlová teplota 20,1 ˚C. Ročne spadne okolo 456,5 mm zrážok a priemerná ročná teplota je 10,4 ˚C.
Praha leží v Pražskej kotline Pražskej plošiny.
Praha leží v severnej časti Barrandiénu v Stredočeskej oblasti, starej ale slabo premenenej oblasti Českého masívu. V oblasti mesta sa stretáva SZ-JV sázavský zlom s kolmým pražským zlomom a závistským prešmykom[2]. Okolie mesta je budované hlavne prvohornými morskými bridlicami, pieskovcami a zlepencami. Výnimku tvorí južný obvod s podložím z vápenca a mramorov. V druhohorách (kriede) bola Praha zaliata morom a usadili sa tu vrstvy pieskovcov a opúk (dnes napr. na Strahove, Bielej hore a pod.). Potom more ustúpilo a dolinu Prahy formovali toky, najmä Vltava. Celkovo je v oblasti mesta vyvinutých jedenásť štrkových terás pleistocénneho veku. Horniny staršieho pliocénneho zdibského stupňa sa dnes nachádzajú asi 110 – 125 m nad dnešnou hladinou Vltavy.
Prítoky Vltavy vytvorili charakteristické terénne útvary akými sú Barrandova skala, Dívčí Hrady, Braniská, Vyšehradská skala, Petřín, Letná, Trója, Baba či Biela hora.