Dovolenka na Slovensku má veľa podôb. Väčšina si spomenie na krásne hory, ktoré môže zdolávať počas každého ročného obdobia. Netreba však zabúdať ani na rôzne krásne prírodné zákutia, historické pamiatky a zábavné atrakcie. Prežite voľný čas ako sa patrí a užite si ho v jednom zo slovenských miest.

zdroj titulnej foto: Unsplash.com

Stávka na istotu vo forme Bratislavy

Hlavné mesto Slovenska láka množstvom známych aj menej známych pamiatok. Klasikou je Michalská brána, Dóm sv. Martina, Bratislavský hrad a vyhliadka na Moste SNP. Tu to však rozhodne nekončí. Bratislava poskytuje aj ďalšie možnosti, ako napríklad zaujímavú Galériu Nedbalku, Múzeum hodín, Galériu Multium a zábavnú Escape room.

Počas leta využijete kúpaliská Matador, Delfín a Tehelné pole. V zime sa zas okúpete v niekoľkých krytých plavárňach. Počas celého roka si môžete dať skvelú turistiku na Malú Baňu, Kačín alebo Dubravsku Hlavicu.

V Bratislave objavíte viaceré formy ubytovania. Hotely poskytujú vysoký komfort, no nemusíte zostať len pri nich. Pokojne stavte aj na chaty, ktoré lákajú pokojom a akousi menej tradičnou atmosférou.

zdroj: Unsplash.com

Krásne Vysoké Tatry

Túžite po dlhých prechádzkach alebo náročnejšej turistike? Zájdite na Skalnaté pleso, Lomnický štít alebo na vodopády Studeného potoka. V zime si užijete lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica a v lete zas letný tubing, ktorý v Starom Smokovci poteší hlavne deti.

K ďalším obľúbeným miestam sa radí Dlhý vodopád, Velické pleso, Popradské pleso, Dinopark, Botanická záhrada tatranskej prírody a Furkotská dolina. Mladších členov rodiny zas zaujme jazdecký klub Jagal a zimný let balónom nad Tatrami.

Tatry sú ako stvorené na dovolenku v chatách. Príjemný drevený interiér láka svojím teplom a rodinnou atmosférou. Po celom dni na nohách si môžete oddýchnuť pred kozubom alebo na terase.

Historická Banská Štiavnica

Milovníkov histórie to bude určite ťahať do Banskej Štiavnice. Mesto s krásnym Starým a Novým zámkom, Banským múzeom a štôlňou Glanzenberg priláka mladšie i staršie generácie.

Keď sa do tohto mesta dostanete, nevynechajte ani Banskoštiavnický betlehem, Banku lásky a Galériu Jozefa Kollára. V prípade, že vám bude priať počasie, zájdite do Botanickej záhrady a v lete sa schlaďte v Studenských jazerách.

V rámci ubytovania sú vhodnou možnosťou hotely, apartmány či chaty na prenájom. Výber je čisto na vás a vašich preferenciách.

zdroj: Unsplash.com

Rozprávkové Bojnice

Bojnice sú známe svojím rozprávkovým Bojnickým zámkom. Na toto miesto vás však nemusí lákať len táto atrakcia. Všetkým vekovým skupinám sa bude páčiť aj ZOO Bojnice, ktorá má viac ako 430 druhov zvierat, a Múzeum praveku. Ak by ste sa na okolie chceli pozrieť z výšky niekoľkých metrov, vyjdite na vrchol Vyhliadky Bojnice. Tá sa pýši nielen prevýšením 30 metrov, ale aj zaujímavým vzhľadom.

Na svoj cestovateľský zoznam si následne pripíšte Escape Room, kde si potrénujete logické myslenie, a zábavný Gumi Land. Ak nie ste príliš na klasické atrakcie, vyskúšajte viaceré wellness pobyty alebo navštívte termálne kúpalisko Čajka.

Obľúbená Demänovská Dolina

Demänovská Dolina je srdcom Slovenska. Nájdete v nej perly, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Príkladom je Vrbické pleso, Chopok, Demänovská jaskyňa slobody či Poľana. Poteší aj atrakcia Tarzania Jasná, rôzne wellness pobyty a dychvyrážajúci výhľad z Krakovej hole.

Pri cestovaní nezabudnite ani na chladnú Demänovskú ľadovú jaskyňu, rozhľadňu v obci Pavčina Lehota a letnú bobovú dráhu v Žiarcoch. Históriou zas dýcha artikulárny kostol Svätý kríž či Banícky dom.

Aj v Demänovskej Doline myslite na pohodlné a komfortné ubytovanie. Miesto poskytuje hotely, chaty či dokonca apartmány za skvelé ceny.

zdroj: Unsplash.com

Turistika v okolí Vranova nad Topľou

Ak by ste chceli ísť viac na východ, užite si mesto Vranov nad Topľou. V jeho blízkom okolí nájdete napríklad hrad Čičva, Brekovský hrad a Zámutovské skaly. 

Keď sa chcete naučiť niečo nové, zájdite na ranč Sahiba, ktorý poskytuje jazdu na koňoch. Na druhej strane, ak chcete zostať v prírode, skvelou voľbou je priehrada Veľká Domaša, Ivanov vrch, Makovica, Praporec alebo Zatopený Lom.

Prechádzka v Košiciach, metropole východu

Na východe môžete zájsť aj do Košíc, ktoré sú druhým najväčším mestom na Slovensku. Metropola sa pýši Dómom svätej Alžbety, Štátnym divadlom, Košickým hradom a zábavnou ZOO. Prehliadnuť by ste nemali ani Východoslovenskú galériu, Múzeum Vojtecha Löffleta a Uličku remesiel.

Užite si dovolenku na Slovensku tak ako sa patrí. Spravte si zoznam atrakcií a pamiatok, aby ste na nič nezabudli, a vytvorte si nové zážitky

hello@leadmedia.sk | relaxero.sk